Dizaineris Dalius Simanavičius

Patirtis

Grafinio dizaino srityje aktyviai darbuojuosi nuo 1996. Baigęs architektūros studijas Vilniaus Technikos Universitete ir susiklosčius netikėtoms aplinkybėms nėriau į grafinio dizaino sferą. Dirbau nedidelėje dizaino paslaugų įmonėje ir keliose reklamos agentūrose Lietuvoje. Teko praeiti ilgą ir tikrai nenuobodų reklamos dizainerio kelią – atrandant ir klumpant, mokantis iš savo klaidų ir semiantis patirties iš vyresnių kolegų. Kelią nuo vizitinės kortelės iki koncepcijos reklaminei kampanijai kūrimo ir įgyvendinimo. Įskaitant ir reklaminių tekstų kūrimą.

Specializacija

Laikui bėgant neišvengiamai atsirenki ir pajunti kas tau einasi geriau ir kas labiau patinka. Taip atradau prekių ženklų ir identiteto sferą. Ilgainiui atėjo suvokimas, kas, kaip ir kodėl. Sėkmingai kuriant prekių ženklus, pavyko išsiugdyti vidinį jutimą kuris kiekvieną kartą padeda sukurti gerą, atitinkantį kliento lūkesčius, stiprų prekės ženklą. Logotipų kūrimas ilgainiui tapo pagrindine mano veikla, kuriai skiriu didžiąją dalį savo demesio ir laiko.

Šiandien

2006 metų gale ryžtingai nutraukiau dizaino skyriaus vadovo reklamos agentūroje karjerą, atsisakiau nuolatinio streso ir kasdienio, tiesiog beprotiško darbo stiliaus, beje, būdingo daugeliui reklamos agentūrų (ypač didžiųjų) ir pasukau laisvai samdomo dizainerio keliu su ryškia specializacija prekių ženklų kūrimo srityje. Atradau ramybę, kuri yra pirma sąlyga vaisingam darbui ir galimybę pačiam planuoti savo laiką, kurti taip, kaip jaučiu, netrukdomas “iš viršaus nuleidžiamų”, neretai absurdiškų direktyvų ir taisyklių. Be to, galutinai supratau, kad noriu dirbti tik tai sau, auginti ir puoselėti savo prekės ženklą, nebūti sraigteliu kitų sukurtose sistemose, nesvarbu didelės jos ar mažos, vietinės, ar galų gale priklausančios kuriam nors plačiam tarptautiniam tinklui.

Įkvėpimas

Gal nuskambės ir banaliai, bet - Steve Jobs. Žmogus, kuris prieš tris dešimtis metų iškėlė tiems laikams pačią beprotiškiausią, kokia tik galėjo pasirodyti, idėją – sukurti personalinį kompiuterį žmogui. Anuomet, kai jį vadino bepročiu ir beviltišku idealistu, jis tikėjo, kad tai yra įrankis pasauliui pakeisti. Ir jam tai pavyko. Aiškios vizijos, tikėjimo savimi ir nenuilstamo darbo dėka savo tikslą jis įgyvendino su kaupu – Apple ir šiandien mus stebina savo kūrybingumu ir puikiais produktais, skirtais vartotojui (teisybės dėlei tenka pripažinti, kad po Steve Jobs mirties, tai, link kur šią kompaniją veda ir į ką orientuoja jos dabartinis vadovas – vis dažniau pradeda nuvilti…). Nepaisant visko – jų prekinis ženklas jau tapo religija. Tokie pavyzdžiai uždega. Nes tik pakankamai “išprotėję” ir maištininkai, kurie mano jog gali pakeisti pasaulį ir yra tie, kurie jį ir keičia. Šiuose, anuometinės reklaminės kampanijos “Think different” tekstų žodžiuose – neįtikėtina tiesa.

Tikslas

Padovanotį džiaugsmą, kurį gaunu kurdamas, savo klientams:) O jei rimtai – sukurti stiprų ženklą nesivaikant vienos dienos mados ir aklai nesekant ir nesiderinant prie „rinkos tendencijų”. Esu įsitikinęs, kad galima būti madingu ir šiuolaikišku, nesistengiant tokiu būti. Skamba kaip tuščiažodžiavimas, tačiau tai yra tiesa. Kurdamas kas kartą laikausi vidinės nuostatos, kad geras, vykęs ženklas yra ne tik tas, kuriuo greičiausiai ir tiksliausiai perteikiama žinutė ir ji iškarto suprantama to, kuriam ji skirta (be abejo, tai irgi labai svarbu), bet ir tas, kuris puikiai atlikdamas ir pirmąją užduotį kartu yra kuklus, paprastas, aiškus – išsiskiriantis tarp kitų ženklų būtent šių pamatinių vertybių dėka. Vertybių, kurios yra priimtinos kiekvieno individo sąmonei ir pasąmonei. Dažniausiai tai ir nulemia ženklo stiprumą, kuris labai įtakoja tolimesnę juo pažymėtos veiklos ar produkto sėkmę.

Nuo 2019 metų esu Lietuvos grafinio dizaino asociacijos narys.

Logo4u • Dizaineris Dalius Simanavičius   +370 655 26115   dalius@logo4u.lt