Gyvenimas yra kintantis ir nenuspėjamas. Nenuneigsi:) Kaip žinia išgyvename naują, Europoje jau daugiau nei pusę amžiaus nematytą (kalbu apie save, nes mano tėvams ir seneliams tai jau matyta ir patirta) reiškinį ir realybę – karą…

O bet koks karas taip pat neišvengiamai irgi yra komunikacija. Kraujas, žmonių likimo tragedijos, siaubas, nežinia dėl ateities ir be abejo propagandos srautas yra lydimas simbolių. Vieni jų yra seni, matyti, kiti – nauji.

Norisi brūkštėlėti kelias mintis apie neorusofašistų simboliu tapusią lotyniškosios abėcėlės raidę Z. Vieną tokio simbolio naudojimą jau esame turbūt visi vaikystėje matę ir skaitę. Tuomet Z raidė mums siejosi su kilniu svieto lygintoju, džentelmeniškuoju kovotoju už teisybę Zorro… Nesileisiu į diskusijas ir filosofijas ką sieja su ta “neosvastika” naujieji rusofašistai. Norėjosi parašyti ne apie tai.

Mano pagrindinis pastebėjimas ir atradimas – kaip greitai veikiami nuolatinio žinių srauto kuris mus pasiekia visais žiniasklaidos kanalais imame mus supančiame vizualiniame lauke pastebėti ir išskirti tai, ką jau esame matę tačiau už ko akis anksčiau visiškai „neužsikabindavo”. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad tai suvokęs iškarto greitai peržvelgiau visų savo sukurtų logotipų archyvą nuo pat 2000 metų. Ir palaimingai atsidusau, pamatęs, kad mano porfolio nėra nė vieno sukurto logotipo kuriame Z raidė “iššoktų iš gabarito” ir pernelyg patrauktų dėmesį.

Žinoma, – visa tai yra absurdas – pasakys daugelis. Ir jie bus teisūs. Kalbu apie tai tikrai kad apstu niekuo dėtų ženklų su „Z” raidėmis. Tačiau nori nenori vis tiek kliūva. Pradeda kliūti. Kažkur pamenu skaičiau, kad po antrojo pasaulinio karo Europoje dar ilgai net minties nebuvo kažką sutrumpinti iki SS abreviatūros…

Taigi. Vakar išėjus pasivaikščioti, mieste valandos bėgyje akis užkliuvo už vienos iškabos, ir už pakuotės parduotuvėje. Nieko nenoriu teisti ir nieko tuo nenoriu pasakyti, ypač tų dviejų pavyzdžių atveju. Tiesiog jais iliustruoju faktą – dar ilgai turbūt visur jautriau pastebėsime ir reaguosime į raidę Z. Įvairiuose kontekstuose. Kils visokiu minčių ir emocijų, kartais net kils visokiu veiksmų ir neabejotinai pasekmių.

„Seliavi” kaip sakoma, toks jau tas gyvenimas ir tokie jau jo niuansai su visokiais ženklais. Gal daugelis net nepastebės – tačiau man kaip kūrėjui kurio pagrindinė duona logotipų kūrimas, identiteto ir stiliaus reikalai – tai labai pradeda fiksuotis regos lauke.